כותרת.png

חוברת לימוד ופעילות לכל המשפחה

לוגו ריבועי.png

מה נוכל ללמוד מגבורתו של יצחק אבינו?
מי דבקה באמונתה כיוסף הצדיק? 
מה הקשר בין דוד המלך לחפיסת שוקולד?


חוברת 'בסוכה אחת' כוללת תוכן מגוון לכל אחד מערבי חג הסוכות. בכל ערב 'נארח' בסוכתנו את אחד האושפיזין ונלמד מדרכם ומידותיהם. מהלימוד נעבור לפעילות משפחתית מגבשת, ערכית ומהנה. נפגש גם עם גדולי האומה, נפתור חידה יומית ונאזין לשירים המפיחים חיים בערכי הנצח.
לימוד והפעלה, מורשת וגיבוש- וכל אלה 'בסוכה אחת'.

חינם-24.png
אייקון הסבר-14.png
אייקון הסבר-15.png
אייקון הסבר-13.png
אייקון הסבר-16.png

17

עמודים

2-10

משתתפים

גילאי

5-105

אייקוני הסבר-23.png

מותאם

לחול המועד

להדפסה ביתית

מה יש בפנים? לחצו וגלו!

פעילות

הארה

דמות

חידה

שיר

הלילה יבוא לסוכתנו המאירה

אמצעי באבות, נאזר בגבורה

לנחש את שמו, זה בדיוק המשחק

נארח הלילה את אבינו _____

כמה טלטלות חווה יוסף בחייו: ירד לבור, נמכר לעבדות, הושלך לכלא, ולבסוף... עלה למלכות! ועל כל זאת אמר יוסף: 'אלהים חשבה לטובה'. גם ה' נפילות' בחיינו סופן להתגלות כהכנה לפרס הגדול.  ולכן, הערב נשחק יחד סולמות ונחשים בגרסה 'יוספית' מיוחדת . בכל פעם ששחקן נוחת על ראשו של נחש או מטיל את הספרה 6, עליו לספר לשאר השחקנים סיפור. על הסיפור לעסוק ב'נפילה' שחווה בחייו שהתגלתה בדיעבד כברכה גדולה.

רבי מנחם מנדל מקוצק שאל פעם את אחד מחסידיו של ר' משה מקוברין:

 "מה היה הדבר החשוב ביותר בעיני רבך?".

ענה החסיד: "הדבר החשוב ביותר בעיני הרבי?

 מה שעשה הרבי באותו הרגע".

הרב עובדיה יוסף

 (עיראק, י"ב בתשרי ה'תרפ"א, 23/9/1920 – ישראל, ג' בחשוון ה'תשע"ד, 7/10/2013)

פעם אחר פעם, יצא משה רבנו להושיע את הנזקקים לעזרתו. כמשה בשעתו, כך גם פעל מרן הרב עובדיה ושימש כקול לקהלים רבים. בשנות פעילותו כרב ראשי פעל הרב עובדיה במספר עניינים הלכתיים וחברתיים בעלי תהודה ומשמעות לאומית. ידועה פסיקתו הקובעת כי בני קהילת 'ביתא ישראל' (מיהדות אתיופיה) הינם יהודים לכל דבר. פסיקה זו הובילה להחלת חוק השבות על יהודי אתיופיה ולהעלאתם ארצה. באותם שנים ישב בראש בית דין להתרת עגונות מלחמת יום הכיפורים. במאמץ הלכתי ונפשי עצום, הצליח הרב עובדיה להתיר את כל העגונות- כאלף במספר. נאמן לדרכו כי 'כח דהיתרא עדיף', פעל הרב עובדיה כל חייו למען הנדכאים והעשוקים...

[המשך בחוברת]

מאברהם אבינו למדנו את כוחה של הייחודיות. השיר "הנר הפנימי", המבוסס על דברי הרב קוק, נושא מסר כפול. ראשית, עלינו לגלות את האור הייחודי שטמון בנו. שנית, עלינו לזכור שייחודיות זו היא חלקו של כל אדם. נאזין לשירו של עמירן דביר, ונשמח בעולם המואר באורם של מגוון נרות ייחודיים.

אברהם
יצחק
משה
יעקב
יוסף

החוברת תשלח כ-24 שעות לאחר הרישום

יש לכם שאלות נוספות? רוצים לדבר איתנו? מחכים לכם 

סטודיו מבוע מתמחה בהפקת תוכן איכותי ומקורי. אנחנו מאמינים בשילוב מנצח של תוכן ערכי, עיצוב קולע וניסוח בהיר. בנוסף לכך, מספק סטודיו מבוע שירותי כתיבה, תרגום, עיצוב גרפי ועריכת תוכן. אנחנו דוגלים בעבודה צמודה עם הלקוח והתאמה אישית של כל מוצר לקהל היעד.  

אז אם יש לכם חלום, אנחנו בסטודיו מבוע נשמח לשמוע- ולהגשים אותו יחד.

1-01.png